آشنایی با مشتریان خارجی عصر فرا ارتباط

on .

Google

گوگل برای افزایش امنیت حسابهای کاربری مشتریان خود سرویسی بنام تصدیق دو مرحله ای دارد ، اگر با این سرویس گوگل آشنایی ندارید می توانید مطلبی را که وبلاگ "یک پزشک" قبلا در این زمینه نوشته است مطالعه کنید.

بطور خلاصه روش کار این سرویس گوگل به این صورت است که کاربر پس از وارد کردن و تایید شماره موبایل خود هر زمان که قصد ورود به جیمیل یا اکانت گوگل خود را داشته باشد یک SMS از طرف گوگل دریافت می کند که حاوی یک کد 6 رقمی است و باید این کد را هم هنگام لاگین وارد کند. با این روش اگر کسی از پسورد شما اطلاع داشته باشد تا زمانی که به موبایل شما هم دسترسی نداشته باشد نمی تواند وارد اکانت شما شود.

گوگل برای ارسال SMS های این سرویس به شماره های همراه اول و ایرانسل از سرویس SMPP عصر فرا ارتباط استفاده می کند ، شماره اختصاصی گوگل هم 3000891891 است. اگر از طرف گوگل از این شماره SMS ای دریافت کردید تعجب نکنید.

نکته : ما تنها تامین کننده SMS گوگل در دنیا نیستیم ! گوگل در این زمینه با شرکتهای زیادی قرارداد دارد و لذا ممکن است بعضی مواقع SMS ای از طرف گوگل با شماره های اینترنشنال (شماره ای بجز 3000891891) دریافت کنید.